Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michael Jackson: nadčasová ikona

7. 7. 2009

Michael Jackson: nadčasová ikona


Michael Jackson byl jednou z nejslavnějších hudebních ikon, málokdo si ale uvědomuje, jak výrazný vliv měl na svět módy.

Koncertní kostýmy i nezaměnitelná image krále popu, jíž vévodí typický černý klobouk, jsou dnes již klasikou, která inspiruje módní návrháře i mladé hudební hvězdy.

 
Autor: EPA (Isifa)

Opravdovou poctu pak Jacksonovi letos udělila luxusní francouzská značka Balmain, která ve své kolekci pro jaro/léto 2009 oživila saka a bundičky s výraznými ramenními vycpávkami podobného střihu, jaký měla slavná kožená bunda z fenomenálního videoklipu Thriller.

Kromě toho se modely blyštěly nejrůznějšími flitry a cvoky, tedy přesně ve stylu slavného zpěváka, jenž některé kousky z této dámské kolekce dokonce i sám nosil.

Vypadá to, že rok 2009 je i módním rokem Michaela Jacksona. Snad nikdy tolik neletěly klobouky, nosí se ležérní černá saka zdobená stříbrnými či zlatými cvoky, pásky na rukávech i lesklé materiály – bez ohledu na to, jestli je den nebo noc. Tento styl milují všichni, kdo v současném showbyznysu něco znamenají: od Rihanny a Chrise Browna přes Beyoncé až po Kate Moss.

Nutno připomenout, že Jackson byl také prvním odvážlivcem, který si k černému saku a kalhotám neváhal obléci bílé ponožky. To, co je dnes považováno za módní faux-pas, stále dráždí módní návrháře, kteří se čas od času snaží modelkám navléci bavlněné ponožky a k nim černé lodičky. Může to působit trapně, anebo také nesmírně cool.

Michael Jackson je bezesporu ztělesněním toho druhého. Byl skutečnou osobností, která nastolovala trendy, a sama jim přitom nepodléhala. Jeho styl byl klasický a nadčasový a dá se předpokládat, že se stane nekonečným inspiračním zdrojem, stejně jako otrhané a seprané džíny z éry grunge anebo rockový glamour Debbie Harry z kapely Blondie.

Zkrátka ikonou, jakou byl on sám.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář