Jdi na obsah Jdi na menu
 


Největší mrchy všech dob

29. 1. 2009

Největší mrchy všech dob

Na své cestě vzhůru používají nefér triky a rány pod pás a často jim to vychází. Můžeme se od slavných potvor něčemu přiučit?

ANGELINA JOLIE
Angelina Jolie Pár týdnů natáčení jí stačilo na to, aby bez mrknutí oka přebrala sympatické Jennifer Aniston jednoho z nejpřitažli­vějších mužů světa. Každá jiná by si jako bonus odnesla i nálepku bezcharakterní potvory. Ale Angelina? Kdepak! Místo toho si ji celý svět pamatuje jako humanitární dobrodějku a úctyhodnou matku šesti dětí.

Co se od ní můžeme naučit? Ať máte na svědomí cokoli, můžete si zachovat ušlechtilou image. Stačí, když zveličíte své zásluhy.

ANNE BOLEYN
Ambiciózní mrcha dokáže muže přimět k neuvěřitelným činům, jak ukazuje příběh druhé manželky anglického krále Jindřicha VIII. V době, kdy Anne Boleyn upoutala jeho pozornost, byl tento vyhlášený sukničkář už ženatý. Anne popletla králi hlavu, ale odmítla stát se jen další milenkou v řadě. Žádala, aby se s ní Jindřich oženil a učinil ji královnou. Její požadavek se všem jevil rouhavý a nesplnitelný, ale Jindřich VIII. udělal něco, co křesťanský svět do té doby neviděl: nechal se rozvést.

Co se od ní můžeme naučit? Znejte svou cenu a za žádných okolností z ní neslevujte.

SHARON STONE
Kolik dobrých filmů se Sharon Stone v hlavní roli dokážete vyjmenovat? Jeden? Dva? Víc jen těžko. A přesto platí za jednu z hollywoodských ikon. Jak to dělá? Stačilo, že si ji diváci zapamatovali jen jednou – jako vraždící sexbombu v Základním instinktu. Od té doby pracuje jen na tom, aby na ni nezapomněli. Hvězdné herecké výkony nahrazuje hvězdnými manýry a hrou na velkou osobnost.

Co se od ní můžeme naučit? Nevadí, že nic neumíte, jen když na své výkony pořádně upozorníte.

KLEOPATRA
„Dělit se o moc? Ani za nic!“ řekla si Kleopatra jako osmnáctiletá dívka, když usedla na egyptský trůn. Vládnout totiž měla společně se svým mladším bratrem, což se jí ani trochu nelíbilo. Pro svržení bratrské konkurence si vyhlédla spojence v Juliu Caesarovi, nejmocnějším muži tehdejšího světa. Aby ho okouzlila, nechala se zabalit do koberce a předložit císaři jako dárek. Jakmile Caesar dáreček rozbalil, Kleopatra ho měla v hrsti – stejně jako celý Egypt.

Co se od ní můžeme naučit? Nikdy není na škodu popohnat svou kariéru s pomocí sex-appealu.

ANNA WINTOUR
Komedie Ďábel nosí Pradu vykreslila šéfredaktorku amerického časopisu Vogue Annu Wintour jako bezohlednou a necitelnou šéfku. Nejvíc arogance ale předvedla v době, kdy o šéfovskou židli teprve usilovala. Když se coby začínající módní redaktorka dostavila na pracovní pohovor do redakce Vogue, tehdejší šéfredaktorka Grace Mirabella se jí zeptala, o jakou funkci by měla zájem. „Nejlépe o tu vaši,“ odvětila Anna Wintour a vzápětí byla vyhozena. Nevzdala to – a za sedm let došlo na její slova.

Co se od ní můžeme naučit? Pokud něco opravdu chcete, jděte si za tím, dokud toho nedosáhnete.

MADAME DE POMPADOUR
Madame De Pompadour „Jednou budeš vládnout královu srdci,“ předpověděla jí pouliční věštkyně. Dcera uprchlého dlužníka a prostitutky, která neměla zrovna růžové vyhlídky, udělala všechno pro to, aby se věštba splnila. Založila vlastní salon, získala si přátele mezi pařížskou smetánkou. A každou neděli se v otevřené bryčce vydávala na projížďku do lesíka v okolí Versailles v naději, že tam ‚náhodou‘ potká královskou suitu. Když k tomu skutečně došlo, nepředstoupila před krále vyjukaná dívenka, nýbrž sebejistá dáma.

Co se od ní můžeme naučit? Až vám osud přihraje velkou šanci, mějte v ruce všechny trumfy.

MAE WEST
Jako první z idolů stříbrného plátna nastavila Mae West laťku pro to, co všechno si filmová hvězda může dovolit. Stala se první herečkou, která inkasovala podíly na zisku ze svých filmů. Ale nešlo jen o peníze. Mae West chtěla zasahovat i do natáčení. Vymohla si mimo jiné právo přepisovat své repliky ve scénářích. „Ukradla nám všechno kromě kamer,“ stěžoval si její kolega George Raft.

Co se od ní můžeme naučit? Nejúčinnější zbraní sexbomby není velké poprsí, nýbrž velké sebevědomí.

CAMILLA PARKER BOWLES
Nynější choť prince Charlese čekala na svůj velký den pětatřicet let od chvíle, kdy mezi nimi poprvé přeskočila jiskra. Musela snášet nemilost královny, urážky bulváru i Charlesovo manželství s mladší, krásnější a populárnější sokyní, princeznou Dianou. Trpělivost se jí vyplatila: Charles se k ní stále vracel a nakonec se kvůli ní i rozvedl.

Co se od ní můžeme naučit? Že vás všichni nesnášejí? A co má být? Až dosáhnete svého, pochlebovačů se najde dost a dost.

CARLA BRUNI
„Monogamie mě nudí,“ prohlásila kdysi Carla Bruni – a také se podle toho chovala. Nynější první dáma Francie zacházela s muži jako skutečný predátor, který se na lovu nezastaví před ničím. Exmanželka jedné z jejích mužských obětí o ní napsala knihu, ve které Carlu vylíčila jako „pijavici s úsměvem Terminátora“. Svého manžela, francouzského prezidenta Sarkozyho, potkala krátce před svými čtyřicátými narozeninami a na to, aby si ho podmanila, jí stačilo jen pár dní: svatba se konala pouhé dva měsíce po jejich seznámení!

Co se od ní můžeme naučit? Čtyřicítka je věk, kdy je načase změnit se ve ctnostnou dámu. Nebo rovnou v první dámu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář